منبع یابی و خریدخارجی
  1400/06/03 

منبع یابی کالا  همواره از مسائل مهم و یکی از دغدغه های اصلی بازرگانان ایرانی برای خرید کالا  و تجارت  است. خیلی از بازرگانان و شرکت های بازرگانی به دلیل عدم استقرار در کشور مقصد، توانایی نظارت بر تولید محصول مورد نظر خود را ندارند و همیشه با مشکل پیدا کردن منبع مناسب برای خرید کالا مواجه اند. سوالاتی که ذهن بازرگانان عزیز را در این رابطه به خود مشغول کرده است معمولا به شرح زیر می باشند:

چگونه منبع خرید مطمئن پیدا کنیم؟

چگونه کالای مورد نظر خود را پیدا کنیم؟

چگونه به بهترین شرکت و کارخانه تولید کننده آن کالا دسترسی پیدا کنیم؟

از کجا بفهمیم که در حال مذاکره با تولید کننده اصلی هستیم؟

منبع یابی چیست؟

منبع یابی عبارت است از جستجوی منابع تولید و مراکز خرید به منظور شناسایی کالاها و یا عرضه کنندگان بین المللی جهت دریافت خدمات برتر ، کیفیت مناسب و هزینه کمتر. منبع یابی اولین و اساسی ترین گام در تجارت است و نیازمند شرح مشخصات کالا همراه با جزئیات به کارخانه ها و مراکز عرضه می باشد .

بعبارت دیگر منبع یابی در تجارت به معنی یافتن منابعی هست که خدمات یا کالاهای موردنیاز تاجر یا هر شخص دیگری را به صورت عمده فروش یا تولیدکننده در کشورهای منبع تولید یا تهیه و به کشورها و شهرهای مقصد تحت شرایط موردنیاز خریدار عرضه و ارسال می کنند.

منبع یابی در خرید خارجی عبارت است یافتن معتبرترین فروشندگان و تولید‌کنندگان جهانی که شرایط مناسب در انجام تعهدات را داشته باشند. مهمترین شرائط عبارتند از قیمت، کیفیت، زمان تحویل، پذیرش شرائط و مقررات بانکی و نحوه پرداخت.

 

خدمات شرکت بازرگانی کیمیا تجارت تاو در زمینه منبع یابی

کارشناسان ما با شناخت و اشراف به بازارهای خارجی و امور منبع یابی( سورسینگ ) و خرید از وب سایت های روز دنیا مانند: خرید از علی بابا ، آمازون ، خرید از Made in China ، تمامی خدمات خرید را انجام می دهند. شما مشخصات کالای مورد نیاز خود را ارسال نموده تا کارشناسان تیم منبع یابی و خرید خارجی با جستجو در بین تامین کنندگان و تولید کنندگان معتبر، بهترین و مناسب ترین و مطمئن ترین تامین کننده را پیدا نموده و کالا را خریداری کنند.

 

وظایف شرکت در زمینه منبع یابی

از جمله فعالیت ها و وظایف شرکت کیمیا تجارت تاو در زمینه

 منبع یابی به شرح ذیل می باشد:
تحقیقات اینترنتی و شناسایی تامین کنندگان برتر
اعتبار سنجی تامین کنندگان

اخذ نمونه کالا
انجام مکاتبات و مذاکرات جهت واردات و صادرات کالا
قبول سفارشات خرید و تحویل کالا در ایران

 

این نوع تجارت، در زندگی مدرن امروزی، نه تنها هزینه بالا و همچنین خطر از دست دادن سرمایه را همچون گذشته ها نخواهد داشت، بلکه می تواند بسیار سودمند و مفید باشد. استشرکت بازرگانی تجارت تاو با  بهره گیری از پرسنل متخصص و با تجربه، خدمات منبع یابی کالا در را در کنار دیگر خدمات بازرگانی خود به مشتریان ارائه می دهدهمکاران ما این توانایی را دارند که با دریافت مشخصات فروشنده از شما، اعتبار سنجی فروشنده و توانایی واقعی آن را برای ارائه سرویس به شما را انجام دهد.

 


نظرات کاربران
ارسال نظر