مشاوره تجارت بین الملل و بازرگانی
  1400/06/02 

داد و ستد تجاری ضمن کسب درآمد، حرفه بسیار شیرین و لذت‌بخشی است. اما در عین حال دنیای بسیار وسیعی از نکات و چالش‌های مختلف است. مشاوره بازرگانی یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای برداشتن‌های گام‌های اصولی در این حوزه است.

دریافت مشاوره بازرگانی  در تجارت بین‌المللی به مشتریان کمک می‌کند تا از میان انبوه محصولات، یک محصول خاص را بر اساس ارزیابی دقیق بازار فروش در کشور انتخاب و خرید نمایند. با انتخاب محصول درست و  واردات  یا صادرات آن به رشد اقتصادی و رفع نیازمندی های بازار کشور نیز کمک کنند.

نیاز به دانش، تجربه و آگاهی از آخرین قوانین و واقعیت­ های تجارت بین الملل از ملزومات حتمی کار تجاری است و همچنین بالا بودن هزینه اشتباه در تجارت مسیر بازگشت را برای تجار با چالش جدی همراه می سازد. نیروهای متخصص و مجرب شرکت بازرگانی کیمیا تجارت تاو تلاش می نمایند با ارائه دانش روز خدمات مشاوره تخصصی ، کارآمد و قابل اجرا ، تجار و همکاران عزیز را در این مسیر یاری نماید.

تجارت بین الملل چیست ؟

تجارت بین المللی روابط تجارتی یعنی صادرات و واردات کالاها و خدمات بین کشورهای مختلف جهان است. درواقع ساده ترین تعریفی که از تجارت بین الملل می توان ارائه داد، همان روابط تجاری بین کشورها است که به شکل صادرات و واردات انجام می شود.

 در واقع حتی پیشرفته ترین کشورها هم برای تامین نیازهای خود به دیگران نیاز دارند. چون هیچ کشوری از ابتدا تاکنون نمیتوان یافت که تمام ضروریات ونیاز مندیهای خود رابدون داشتن روابط تجارتی به صورت احسن برآورده کند پس ناگزیر هستند که برای رفع نیازمندی های خود روابط تجارتی را با دیگرکشورها برقرار کند.

امروز تجارت بین المللی شکل پیشرفته ومدرن تر به خود گرفته وسهولت هایی را برای روابط تجارتی بین کشورها ایجاد کرده که این سهولت ها وپیشرفت تکنولوژی اثرات خود را درقسمت عرضه و تقاضای کالا درسطح بازارهای جهانی گذاشته است.

 از تاثیری که تجارت بین الملل بر توسعه اقتصادی دارد نمی توان چشم پوشی کرد. ازآنجایی که توسعه اقتصادی برای کشورهای در حال توسعه که از غافله عقب مانده اند از اهمیت زیادی برخوردار است، مورد توجه خاص این کشورهاست. همان طور که تجارت بین المللی بر روی توسعه اقتصادی تاثیر دارد، در روند جهانی شدن اقتصاد نیز نقش مؤثری دارد.

چرا باید از مشاوره بازرگانی استفاده کنیم؟ 

فعالیت بازرگانی از قبیل صادرات و واردات اگرچه معمولا حاشیه سود خوبی دارد، اما بنا به دلایل مختلف همواره با ریسک‌های متعددی نیز همراه است. ریسک‌هایی که باعث شده تاجران تازه‌کار نه تنها به سودی دست پیدا نکنند، بلکه اندک سرمایه خود را نیز از دست بدهند. آنها معمولا با شرکت در یک یا چند کارگاه و سمینار بازرگانی، سودای تجارت در سر دارند. این در حالی است هر کاری چم‌وخم‌های خاص خود را خواهد داشت که باید در ابتدا با آنها آشنایی داشت.

در واقع مشاوره بازاریابی بین الملل بیان می دارد که با رعایت نکات ورود به بازار جهانی و انتخاب روش مناسب ورود به بازار، میزان بازدهی سرمایه باید در حدی باشد که نه تنها بالاتر از میزان بازده سرمایه شرکت در داخل باشد بلکه ریسک سرمایه گذاری در کشور جدید را نیز پوشش دهد.

خدمات مشاوره بازرگانی کیمیا تجارت تاو

 به منظور نفوذ در بازارهای جهانی، شرکت باید اهداف و سیاست های خود را مشخص کند مشخص نمودن اینکه چه نسبتی از فروش کل را به بازارهای خارجی می خواهد تخصیص بدهد؟  آیا در ابتدا به صورت محدود وارد بازار خارجی می شود یا خیر؟ آیا در ابتدا فقط چند کشور را هدف قرار می دهد یا همزمان به کشورهای زیادی صادر خواهد کرد؟ از چه کشوری چه محصولی را وارد کند ؟ و ...

جواب منطقی سوالات بالا با ارائه راه حل های ویژه و منحصر  نسبت به نوع فعالیت شرکت و بازار خارجی در گرو مشاوره بازاریابی بین الملل و مشاوره تخصصی شرکت کیمیا تجارت تاو می باشد.

 

 • مشاوره رایگان در اموربازرگانی توسط کارشناسان متبحر
 • برآورد و اعلام کلیه هزینه‌های حمل و ترخیص کالا (براساس ارزش کالا، تعرفه قانونی و…) قبل از دریافت کالا در کشور مبدأ (براساس پیش فاکتور، کاتالوگ، بروشور و اسناد ارائه شده)
 • عقد قرارداد معتبر بر مبنای پیش فاکتور و اطلاعات ارائه شده جهت محاسبه هزینه‌ها
 • اعلام هزینه‌های حمل و ترخیص کالا

نحوه مشاوره گرفتن از شرکت کیمیا تجارت تاو

خریداران و فروشندگان که مایل به واردات و صادرات کالاها هستند، می‌توانند از دانش و تجربه کارشناسان  شرکت بازرگانی کیمیا تجارت تاو به شرح زیر بهره مند شوند.

 • تماس با کارشناسان شرکت
 • اعلام درخواست خدمات مشاوره بین الملل با ذکر نیاز ها
 • تعیین وقت تماس تلفنی
 • اعلام زمان های مناسب برای صحبت تلفنی دو مجموعه
 • تماس تلفنی مجموعه با شما
 • گفتگوی اولیه پیرامون نیاز های شما و مشاوره رایگان
 • تعیین زمان جلسه حضوری
 • جلسه حضوری مدیران دو شرکت جهت مشاوره و صحبت های تکمیلی  
 • عقد قرارداد
 • اعلام هزینه و دستمزد بعد از امکان سنجی و نیاز سنجی و اقدامات کارشناسی اولیه و عقد قرارداد کتبی بعد ار توافق نهایی

 


نظرات کاربران
ارسال نظر