حمل سریع برای نمونه کالا
  1400/06/01 

منظور از نمونه کالا چیست؟

حمل اکسپرس روشی سریع برای ارسال و دریافت نمونه کالا و اسناد می باشد. کالای نمونه، کالایی است که از چهار منظر تعداد، وزن، حجم و ارزش تجاری تلقی نگردد. هر چند نحوه تشخیص خیلی دقیقی در شناخت کالای نمونه از کالای تجاری وجود ندارد و در نهایت به تشخیص ارزیاب  گمرک وابسته است.

 

حمل اکسپرس چیست؟

پست اکسپرس یکی از راه‌های انتقال کالا است که می‌توانید با این پست کالای خود را به سراسر جهان ارسال کنید. در برخی از کشورها این پست هم به صورت داخلی و هم به صورت خارجی (خارج از کشور) انجام می‌شود. هزینه پست اکسپرس بین المللی در برخی از کشورها متفاوت است و اغلب با وزن و یا نوع کالا محاسبه می‌شود. استفاده از پست اکسپرس برای برخی از تاجران که کالاهای با ارزش را جابه جا می‌کنند، بسیار مقرون به صرفه بوده و راه آسانی نیز برای امن نگه داشتن کالای آن‌ها است.

 

پست بین المللی اکسپرس چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟

در پست اکسپرس خدمات زیادی ارائه می‌شود که با پرداخت مبلغ کمی و یا توجه به نوع و وزن کالای شما این خدمات قابل دریافت هستند. در ادامه با خدماتی که شرکت‌های پستی ارائه می‌دهند آشنا می‌شوید.

 

 • ارسال نامه‌ها و پاکت‌ها در سایزهای مختلف
 • سرویس حمل اسناد  و  مدارک مهم با امنیت زیاد
 • ارسال و تحویل کالاها با ابعاد متفاوت و وزن کم یا زیاد
 • بیمه کردن کالاهای با ارزش
 • دریافت در محل و تحویل در مقصد
 • دریافت از شخص و تحویل به شخص
 • استفاده از راه‌های انتقال دیگر در صورت مسدود بودن یک راه
 • قابل رهگیری در هر لحظه

خدماتی که برخی از شرکت‌های پست بین المللی ارائه می‌دهند

 • دریافت کالای شما از تمام کشورهایی که از آن ارسال انجام شده است
 • تخمین قیمت و اعلام هزینه پست بین المللی اکسپرس به کشورهای مختلف
 • خرید کالای شما، بسته بندی و ارسال آن
 • ترخیص کلیه کالاها و محموله‌های تجاری و صنعتی
 • ترخیص به صورت عقد قرارداد سالیانه با افراد و سازمان ها
 • ترخیص ویژه برای کالاهای خاص
 • ارائه خدمات ترخیص کلیه کالاها
 • ترخیص کلیه بارها که نیاز به مجوز برای خروج از گمرک دارند
 • پاسخگویی آنلاین به مشتریان
 • حذف واسطه‌ها
 • دادن تخفیفات دوره‌ای به مشتریان
 • ارائه مشاوره رایگان به مشتریان

کالاهایی که می‌توان از طریق پست سریع بین الملل ارسال کرد:

 

پست اکسپرس بین المللی شامل کالا های مختلفی است که هرکدام با شرایط خاصی ارسال می‌شوند. رایج‌ترین محصولی که بااین روش ارسال می‌شود، نامه‌ها و پاکت‌های بزرگ و کوچک پستی هستند که حاوی مدارک و اسناد معتبر هستند؛ معمولا، ارسال این نوع اسناد به دلیل سایز کوچکی که دارند بسیار سخت است؛ چراکه تقریبا هیچکدام از هواپیما های باربری این نوع کالا های کوچک را جابجا نمی‌کنند؛ از این رو، شرکت ‌های حمل و نقل بین‌ المللی اکسپرس برای این کار راه‌اندازی شده‌اند تا نیاز افراد جامعه را برطرف کنند.

ارسال بسته‌های صنعتی و تجاری به صورت تکی و چندتایی نیز از طریق این نوع پست انجام می‌شود. ارسال تکی محصولات تجاری یا صنعتی اگر از طریق ترانزیت و هواپیما های باربری انجام شود، هزینه‌ای بسیار گران به همراه خواهد داشت؛ از این رو، این روش هرگز مقرون‌به‌صرفه نخواهد بود و بهتر است از طریق پست‌ های پیشتاز بین المللی صورت گیرد؛ هزینه ارسال کالا به این روش هم از نظر هزینه به صرفه بوده و هم بسیار سریع‌تر از سایر روش‌ها انجام می‌شود.

پست سریع بین الملل چه کالا هایی را ارسال نمی‌کند؟

پست پیشتاز بین المللی به دلیل اینکه از طریق پست هوایی انجام می‌شود. از همین رو باید قوانین کشور های مبدا و مقصد را کاملا رعایت کند. به طور مثال ورود مشروبات الکلی و لباس‌های نامناسب به کشور ایران ممنوع است. این بدان معناست که ورود و خروج چنین محصولاتی در زمره پست پیشتاز بین المللی ایران قرار نمی‌گیرد. همچنین این قانون تنها شامل ایران نشده و بسیاری از کشور های دیگر از ورود کالا هایی که مغایر با فرهنگ و قوانین داخلی آن ‌ها باشد جلوگیری می‌کنند.

برخی از کالاهایی که به صورت عمومی در سطح جهانی غیر مجاز هستند شامل حمل و نقل تجهیزات نظامی، حیوانات وحشی و گونه‌های خاص، مواد مخدر، انواع سلاح‌ های گرم و سرد، انواع دارو، روزنامه و مجلات غیراخلاقی، انواع مکنت ‌ها، انواع پودر، انواع مایعات، مواد منفجره و قابل اشتعال و غیره می‌شوند؛ ارسال این کالاها از طریق پست بین المللی پیشتاز نه تنها در ایران، بلکه در سایر نقاط جهان نیز ممنوع می ‌باشد و هیچ شرکتی حق جابجایی آن‌ها را ندارد.

 

مزایای پست سریع بین الملل:

پست بین المللی اکسپرس به عنوان یک روش نوین حمل و نقل دارای مزایای منحصر بفردی است که در ادامه چند مورد آن را به شما معرفی می‌کنیم.

سرعت بالا در عین حال ارزان:

پست بین الملل پیشتاز علاوه بر اینکه کالا ها را در کمترین زمان ممکن به دست گیرنده می‌رساند، بسیار مقرون‌ به ‌صرفه نیز می باشد؛ به گونه ‌ای که اگر همین محصول را با هواپیما های ترانزیت ارسال کنیم، علاوه‌بر کاغذبازی‌ های اداری باید هزینه زیادی نیز متقبل شویم. از این رو، ارسال از طریق شرکت ‌های حمل و نقل پیشتاز بین المللی بهترین گزینه برای انتخاب می‌باشد.

 

 

عدم نیاز به کاغذبازی اداری:

یکی از مزایای پست سریع بین الملل، عدم نیاز به کاغذ بازی اداری می‌باشد. معمولا، برای ارسال کالا های مختلف از طریق فرودگاه و گمرک باید به قسمت کارگو فرودگاه رفته و با ثبت سفارش و پرکردن فرم‌ های مختلف اقدام به ارسال مرسولات کرد. این امر نیاز به زمان زیادی داشته که بسیاری از افراد حوصله چنین کاری را ندارند. شرکت‌ های پست بین المللی پیشتاز با دریافت مرسولات تمام فرایند مربوط به ارسال را انجام داده و شما تنها هزینه ارسال را پرداخت خواهید کرد.

بهره‌مندی از خدمات ویژه:

یکی دیگر از مزایایی که این روش پستی دارد، بهره‌مند شدن از خدماتی است که شرکت‌های مختلف ارائه می‌دهند. به طور مثال، به ازای هر چندبار ارسال، یک ارسال رایگان به شما تعلق می‌گیرد. البته، تنها برخی از شرکت ‌ها دست به چنین کار هایی می ‌زنند. برخی دیگر از خدماتی که می ‌توان به آن اشاره کرد شامل تخفیف ‌های فصلی، کارت ‌های هدیه و … می ‌شود.

 

عوامل موثر بر هزینه حمل اکسپرس بین المللی

مبدا و مقصد کالا

نوع کالا (جنرال، حساس و خطرناک)

وزن ناخالص کالا

ابعاد بسته بندی

ارزش کالا در خصوص سرویس (Door To Door)

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر