ترانشیپ
  1400/07/25 

ترانشیپ ( ترانشیپمنت )  TRANSHIPMENT 

ترانشیپ یا ترانشیپمنت عبارت است از انتقال کالا از یک وسیله نقلیه به وسیله نقلیه دیگر. این نوع نقل و انتقال بیشتر در حمل و نقل ترکیبی رایج است که در آن از وسایل نقلیه مختلف از جمله کشتی، هواپیما ، قطار ، کامیون ، تریلر و سایر وسایل برای ارسال کالا به مقصد استفاده می شود. جریان انتقال غالبا با تخلیه و بارگیری مجدد همراه بوده و به دو شکل انتقال مستقیم و انتقال غیر مستقیم می باشد.

امروزه حمل و نقل و به طور کلی تجارت تحت تاثیر عوامل بسیاری قرار دارد. گاهی در واردات و صادرات کالا ممکن است کالا به طور مستقیم به کشور مقصد قابل بارگیری و انتقال نباشد. از این رو تجار کالای خود را ابتدا به یک کشور واسطه یا میانی منتقل و از آن جا با تغییر وسیله حمل و نقل، کالای خود را به کشور مقصد ارسال می‌کنند. این روش که ترانشیپ نام دارد اغلب برای کاهش هزینه‌های نقل و انتقال و یا دور زدن تحریم‌هایی که علیه کشور مقصد وضع شده، انجام می‌شود و زیرمجموعه‌ای از ترانزیت است.

 

مزایای ترانشیپ
 از جمله ی مزایای ترانشیپ می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • روان تر شدن انجام ترخیص کالا  
  • کاهش هزینه ها
  • جلوگیری از قاچاق کالا

 

کاربردهای ترانشیپ

ترانشیپ کالا دو کاربرد کلی دارد که در زیر به آن‏ها اشاره کرده ‏ایم

١) اگر بخواهید تغییر حامل را انجام دهید، نیازی به اظهار مجدد و جدید نخواهید داشت. شما می‏توانید با در اختیار داشتن شماره قبض انبار اولیه خود، شماره سریال و کوتاژ را از سامانه مورد نظر دریافت کنید. لازم به ذکر است کوتاژ تنها زمانی مفید است که بخواهید کالا را ترخیص کنید.

٢) کاربرد دیگر ترانشیپ این است که حمل کالاهایی با چند مقصد را میسر می‏سازد. زمانی ترانشیپ به کار می‏آید که محموله‏ های ارسالی شما، تمامی ظرفیت وسیله حمل و نقل را اشغال کرده باشند. در این حالت، گمرک میانی انتخاب می‏شود که باید با شهرهای مقصد از نظر مسافتی، فاصله چندانی نداشته باشد.

در این بین، محموله در انبار گمرک میانی تخلیه شده و قبض بار هر یک از محموله ‏ها تفکیک می‏شود. تفکیک کردن قبض بار ممکن است به صورت سیستمی و دستی یا زیر نظر عملیات گمرگی انجام شود. زمانی که قبض بارها تمام و کمال تفکیک شد، محموله‏ ها به صورت جداگانه در وسایل حمل و نقل مجزا بارگیری می‌شود تا به مقصد اصلی خود برسند.

 

انواع مختلف ترانشیپ

ترانشیپ دو نوع مختلف دارد :

  • یکی ترانشیپ‏ های مربوط به حمل و نقل داخلی است که ترانشیپ داخلی نامیده می‏ شود.
  • دیگری ترانشیپ ‏های مربوط به حمل و نقل خارجی است که ترانشیپ بین المللی نام دارد.

ترانشیپ داخلی

ترانشیپ داخلی، تفاوت قابل توجهی با ترانشیپ بین المللی ندارد. اگر می ‏خواهید از ترانشیپ برای حمل و نقل کالای خود در مقاصد مختلف کشوری استفاده کنید، باید تاییدیه آن را از طرف دولت دریافت کنید.

به عبارت دیگر، لازم است در سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران  اقدام به ساخت اکانت کاربری کنید و به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید :

  • ابتدا از طریق گزینه دور اظهارات ترانزیت در منوی اصلی، باید اطلاعات کامل کالا به صورت بارنامه و قبض انبار ، معرفی شود.
  • در مرحله دوم باید گزینه ترانشیپ داخلی توسط متقاضی انتخاب شود.
  • در مرحله سوم، آیکونی با نام گمرک میان راهی به متقاضی معرفی خواهد شد که بسته به مقصد مورد نظر، باید تمامی مراحل مرتبط با آن انجام شود.

 

ترانشیپ بین المللی

ترانشیپ بین المللی بسیاری در مناطق گمرگی انجام می‌شود. بنابراین از بررسی‌ها و عوارض گمرکی جلوگیری به عمل می‌آید، در غیر این صورت سبب تاخیر حمل و نقل کارامد می‌شود. این روش حمل و نقل به طور معمول کاملا قانونی و به صورت بخشی از تجارت روزمره جهانی انجام می‌شود، اما می‌تواند مانند ورود غیرقانونی، قاچاق یا کالاهای بازار خاکستر مورد استفاده قرار بگیرد. این روش ترانزیت معمولا برای صرفه‌جویی در هزینه حمل و نقل انجام می‌شود، اما زمان رسیدن به مقصد را افزایش می‌دهد.

بعد از انجام این مراحل، متقاضی باید منتظر تایید نهایی اعلام وصول پروانه در گمرک میانی باشد. زمانی که این تاییدیه ابلاغ شد، دو حالت پیش می ‏آید. ابتدا اگر قرار باشد ارسال بار به مقصد‏های جداگانه ‏ای انجام گردد، قبض بار باید تفکیک و قبض جدید دریافت شود.

در این مرحله، متقاضی باید وارد منوی دریافت سریال ترانشیپ شده و اطلاعاتی از قبیل شماره قبض انبار ، گمرک میانی ، گمرک مقصد و موارد مشابه را وارد کند. البته لازم به ذکر است که دیگر نیازی به وارد کردن مجدد اطلاعات اظهارنامه ( اظهارنامه گمرکی)  نیست. در نهایت، برای هر مقصد مختلف، یک شماره سریال جدید ایجاد می‏ شود که در وضعیت کوتاژ قرار دارد.

حالت دوم برای زمانی است که قرار باشد تنها تغییر حامل یا وسیله حمل و نقل انجام شود. این مرتبه دیگر نیازی به تفکیک قبض بارها نخواهد بود و فرد متقاضی می ‏تواند از طریق منوی دریافت سریال ترانشیپ، شماره قبض گمرک میانی و مقصد را وارد کند و شماره سریال جدید را که در وضعیت کوتاژ قرار دارد، دریافت کند.

 

مراکز ترانشیپ

ترانشیپ اغلب در تقاطع مسیرهای حمل و نقل و در تنگراه‌ها مانند تنگه پاناما، سوئز و جبل‌الطارق وجود دارد. این مراکز در امتداد مسیر اصلی دریایی حول استوا واقع شده‌اند. از این مسیرها به طور خاص برای تجارت آسیا – خاورمیانه – اروپا استفاده می‌شود. مراکز عمده ترانشیپ معمولا دارای انحراف دریایی کمی از خطوط اصلی حمل و نقل هستند و بسیاری از آنها اتصال یا تقاطع بین خطوط حمل و نقل شمال به جنوب و شرق به غرب را فراهم می‌کنند.

درجه فعالیت یک بندر را می‌توان با میزان ترانشیپ آن اندازه گیری کرد. هرچه سهم بندر از کل ترافیک منطقه بالاتر باشد، بیشتر می‌توان آن بندر را به عنوان مرکز ترانشیپ در نظر گرفت. برای بندرهایی که میزان حمل و نقل کمتری دارند (کمتر از ۲۵٪) این نوع از ترانزیت یک فعالیت اتفاقی است، در حالی که بندرهایی که میزان حمل و نقل بالای ۷۵٪ دارند می‌توانند به عنوان مراکز خالص در نظر گرفته شوند (به خصوص اگر میزان حمل و نقل آنها بیش از ۹۰٪ باشد)..

هفت بازار عمده ترانشیپ وجود دارد که عمده فعالیت حمل و نقل جهانی را تشکیل می‌دهند. از آنجا که این فعالیت لزوما به بندر خاصی وابسته نیست، مراکز مرتبط برای این کار برای دریافت ترافیک مربوط به یک منطقه یا بازار رقابت می‌کنند. این نوع از ترانزیت این امکان را ایجاد می‌کند تا بنادری که به دلیل کوچک بودن مناطق داخلی کشور خود خدمات دریایی محدودی دارند، ارتباط زیادی با تجارت دریایی جهانی داشته باشند.

 

تاخیر در ترانشیپ

تاخیر هنگام ارسال محموله به خارج از کشور، با توجه به مسیر طولانی‌تر در چنین شرایطی کاملا معمول است. به دلیل ماهیت ترانشیپ، محموله شما تخلیه و در کشتی دیگری بارگیری می‌شود که به زمان بیشتری نیاز دارد. ممکن است بارگیری کامل کشتی ورودی توسط یک بندر یک هفته طول بکشد و بارگیری آن در کشتی جدیدی که به مقصد نهایی می‌رسد، تا یک هفته دیگر به طول انجامد. این تأخیرهای طولانی می‌تواند نتیجه ازدحام بندر باشد و گاهی اوقات به تأخیرهای یک ماهه تبدیل شود. به همین دلیل، استفاده از این روش تنها درصورتی توصیه می‌شود که هیچ مسیر مستقیم حمل و نقل به مقصد وجود نداشته باشد.

 

ردیابی ترانشیپ

بهترین راه برای پیگیری بار خود در هنگام استفاده از این روش ترانزیتی ، استفاده از ویژگی ردیابی آنلاین مسیر حمل و نقل است. شما می‌توانید به وب سایت شرکتی که مسئول حمل و نقل بار شماست بروید و شماره بارنامه خود را وارد کنید و اطلاعات مربوط به زمان حرکت و ورود کشتی را به دست آورید. همچنین می‌توانید کشتی دیگری را که محموله برای مقصد نهایی با آن حمل می‌شود را همراه با جزئیات تاریخ عزیمت و ورود مشاهده کنید.

 

تفاوت ترانزیت و ترانشیپ

گاهی ممکن است شخص تاجر کالا را وارد کشور نماید و در یکی از گمرکات کشور جهت انجام کارهای مرتبط با ترخیص کالا آن کالاها را تحویل گمرک دهد . اگر مشکلی پیش نیاید به خوبی می توان کالا را ترخیص و پس از وارد کردن آن به بازار عرضه کرد .

اما گاهی ممکن است بنا به دلایلی انجام امور ترخیص کالا در یک گمرک با مشکلاتی رو به رو شود که بهترین راه حل انتقال کالاها از گمرک فعلی به گمرک دیگری است که ترخیص کالا در آن مشکلی نداشته و امور ترخیص کالا انجام می شود. کالایی که وارد گمرک می شود با توجه به شرایطی که دارد باید تحت ضوابط خاصی ارسال ، حمل و تحویل گمرک شود تا قاچاق به حساب نیاید بر همین اساس کالا را به صورت ترانشیپ به گمرک جدید منتقل می کنند. ترانشیپ نوعی حمل نقل است که در آن کالا تحت نظر گمرک از یک وسیله حمل نقل ورودی به یک وسیله حمل و نقل خروجی منتقل می شود.

گاهی تجار برای آنکه هزینه های نقل و انتقال مستقیم به کشور دیگری را کاهش دهند و یا تحریم هایی که بر علیه کشور مقصد اتخاذ شده است را دور بزنند مایل اند تا کالای خود را ابتدا به یک کشور دیگر منتقل و سپس با روش ترانشیپ به کشور مقصد منتقل نمایند تا بتوانند کالای خود را به کشور مقصد برسانند.

ترانشیپ امروزه در امر صادرات و واردات کالا تاثیرات بسیاری گذاشته است که از جمله ی آنها روان تر شدن انجام ترخیص کالا ، کاهش هزینه ها و جلوگیری از قاچاق کالا  می باشد.

 

ترانشیپ در ایران

کشور ایران دارای بنادر مهمی در زمینه ی ترانزیت می باشد . با توجه به موقعیت راهبردی و ترانزیتی ایران ، امکان ایجاد فرصت‌ها و مزیت‌های زیادی را برای بنادر ترانزیتی کشور می توان در نظر گرفت. البته بهره‌برداری درست و به موقع از این فرصت‌ها و اجرای سرمایه گذاری های لازم و تبلیغات گسترده به طور همزمان در بهره‌برداری موثر از موقعیت جغرافیایی و منحصر به فرد ترانزیتی کشور تاثیرگذار است ، لذا نحوه بهره‌برداری از این مزیت‌ها و فرصت‌ها و برقراری ارتباط حمل و نقلی با کشورهای هدف می‌تواند نقش برجسته‌ای در تسهیل تجارت میان آسیا و اروپا و کشورهای منطقه و توسعه ترانزیت ایفا نماید.

 

از بنادر بزرگ و مهم ایران می توان به بندر شهید رجایی ، بندر چابهار ، بندر امام خمینی‌(ره)، بندر شهید باهنر، بندر بوشهر و بندر لنگه اشاره کرد .

این بنادر برای انجام خدماتی از قبیل پذیرش کشتی ها با ظرفیت بالا ، دسترسی به کشورهای پاکستان، افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان ، کنترل و تنظیم اسکله های فعال ، توان انبارداری و ذخیره سازی انواع کالا از قبیل محمولات فله خشک و مایع ، استفاده از تجهیزات پیشرفته و مناسب بندری و حمل و نقل دریایی به منظور ارائه خدمات به کشتی‌ها ترانشیپ ، کنترل ترافیک دریایی و هدایت کشتی‌ها ، تخلیه و بارگیری انواع کالای وارداتی، صادراتی و ترانزیتی ، دسترسی به مراکز خرید، درمانی‌، فرودگاه و راه آهن ، صادرات مواد یخچالی و میوه و تره‌بار ، ترابری  کالاهای غیر نفتی در کشور و … را ارائه می دهند .

ترخیص از بنادر یکی دیگر از مسائلی است که در حوزه ی ترانشیپ بین المللی کالا لازم و ضروری است . با تسهیل شدن فرایند های ترخیص از گمرک  ، سرعت عملیات حمل و نقل بین المللی کالا افزایش می یابد .

 

شرط رونق ترانشیپ در بنادر بزرگ و تاثیر آن بر بنادر کوچک

 رونق ترانشیپ بنادربزرگ در گرو توسعه بنادر کوچک است که اگر در چرخه توسعه و کارکرد قرار بگیرند امکانات بسیار خوبی برای درآمدزایی و اشتغال زایی خواهند داشت .

توسعه بنادر کوچک در طول نوار ساحلی جنوب کشور ما باعث رونق بنادر بزرگ و رفع محرومیت در این مناطق می شود.

بنادر کوچک متعددی در مسیر نوار ساحلی جنوب از اروند کنار خوزستان تا گواتر سیستان و بلوچستان وجود دارند که در سالیان گذشته در سایه بنادر بزرگ قرار گرفتند و آن چنان‌که باید بدان‌ها توجه می‌شد ، توجه نشد و رشد نیافتند ، در صورتی‌که اگر این مهم اتفاق می‌افتاد تاثیر به‌سزایی در تخلیه و بارگیری بنادر بزرگ داشت.

 زیر ساخت‌های لازم در این بنادر کوچک، اعم از پس‌کرانه و ایجاد اسکله کاملاً مهیا است ، لذا این مسئله باعث می شود با اندکی توجه و از طریق سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی بتوان از این پتانسیل بسیار خوب در جهت رونق ترانشیپ در بندر شهید رجایی و محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی مناطق شرق هرمزگان با سرعت خوبی استفاده کرد.

توسعه و پیشرفت  بنادر کوچک می‌تواند موجب کاهش هزینه های حمل ‌و نقل و دشواری‌های کالارسانی ، تسهیل زندگی و ارتقای استانداردهای زندگی در مناطق ساحلی ( و محروم) جنوب کشور شود.


نظرات کاربران
ارسال نظر