تجارت با چین
مصطفی ریحانی   1400/05/26 

تجارت با چین

در ایران متمایز با سایر نقاط دنیا حجم واردات و صادرات به دو نوع نفتی و غیر نفتی تقسیم میگردد و ایران بعد از تحریم های ظالمانه امریکا و کشور های اروپایی و عدم امکان تجارت پایدار و آسان با کشورهای دیگر ، چین اولین شریک تجاری ایران در این سالها شد  و در سال ۱۳۹۹ بود که ۳۰ میلیون و ۱۲۸هزار تن کالا به ارزش ۱۸ میلیارد و ۷۱۵ میلیون دلار با آن تبادل کالای غیرنفتی بود و صادرات کشورمان به چین  در سال ۹۹، ۲۶ میلیون و ۵۸۵ هزار تن به ارزش هشت میلیارد و ۹۵۴ میلیون دلار بوده است که از لحاظ وزنی  ۲۳.۶درصد و از لحاظ ارزش ۲۶درصد کل صادرات کشورمان در این سال  به این کشور بوده است و چین هم در حوزه واردات و هم در صادرات شریک اول کشورمان است و بصورت کلی در حجم کل واردات و صادرات بیش از 38% حجم مبادلات تجاری ایران با چین است .


بیشترین صادرات ایران با کشور چین محصولاتی نظیر پسته، انواع خشکبار و ادویه، مواد اولیه معدنی و صنعتی، مصالح ساختمانی، متانول، پلی اتیلن، فرش، ظروف شیشه ای، شمش آهن، محصولات آهنی، خرما، انگور و میوه جات عمده کالاهای صادراتی ایران به چین در کنار مشتقات نفتی بوده است.


بیشترین حجم واردات ایران از چین محصولاتی نظیر ماشین الات و مواد اولیه صنعتی، تجهیزات پزشکی، تجهیزات الکترونیک و محصولات وابسته ، حبوبات، مخمرها، کاغذ، چوب و تخته، پارچه و نخ، قطعات خودرو، انواع مفتول ها، لوازم ورزشی، دستگاه های داده پردازی، عینک و انواع مخمرها و بذر عمده کالاهای چینی بودند

 

در حالی ابعاد اقتصادی سند همکاری ایران و چین به ویژه توسعه روابط دو کشور در حوزه های مختلف تجاری، اقتصادی و بازرگانی مورد تاکید است که در حال حاضر چین اولین شریک تجاری ایران با سهم حدود 19 میلیارد دلار محسوب می شود، هر چند این جریان تجاری در سال گذشته کاهش داشته است ، ظرفیت ها و چشم انداز همکاری دوجانبه ایران و چین در زمینه های مختلف از جمله اقتصادی، فرهنگی  را مد نظر قرار داده و بیش از پیش توسعه مداوم و مشارکت جامع راهبردی دو کشور را مورد توجه قرار خواهد داد. در جریان امضای این سند بین ایران و چین و محتوای اقتصادی آن با تاکید بر حوزه تجارت،  بررسی گزارش تجاری دو کشور قابل توجه است.


واردات و صادرات کالا از مولفه های مهم برای بقا و یا رشد مستمر در جهان  امروز است. واردات کالا از چین نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین منظور ابتدا لازم است برای وارد کردن کالا از چین، محصول دلخواه را انتخاب کرده و بعد از آن تامین کننده محصول را پیدا کرد.  
برای انتخاب محصول، باید شرایط  متنوعی از جمله قوانین و مقررات گمرکی کشور مبدا و کشور مقصد را در نظر بگیرید و بعد از آن به سراغ تامین کننده بروید. قبل از انتخاب محصول، باید قیمت آن را در کشورمقصد و هزینه هایی تاثیر گذار آن تا رسیدن به کشور مقصد و کشورهای تامین و تولید کننده دیگر جستجو کنید و ببینید چه کالاهایی محبوبیت بیشتری دارند. البته شرکت‌های زیادی هستند که در انتخاب تامین کننده می‌توانند بازرگانان را راهنمایی کنند. انواع تامین کننده در چین عبارتند از تولید کننده محصول ، مونتاژ کار، شرکت های برندینگ ، شرکت‌های بزرگ و کوچک و شرکت‌ های وارد کننده. 
جهت خرید و وارد کردن کالا از چین، قیمت و مشخصات فنی آن کالا را در نظر گرفته و بر سر قیمت آن با تامین کننده توافق کنید و در انتها محصول خود را تحویل بگیرید. برای شناخت کیفیت کالا، لازم است یک سری نمونه از تامین کننده دریافت کنید و بعد از بررسی آن و اطمینان از استاندارد بودن آن اقدام به خرید از تامین کننده کنید. همچنین قبل از خرید محصول تعرفه گمرکی آن کالا و شرایط واردات آن کالا از چین را نیز در نظر داشته باشید. 

 

 

چرا چین بهترین کشور برای مراودات تجاری با ایران است ؟ 


تنوع محصولات در چین و ارائه تکنولوژی : کشور چین با توجه به سیاست و استراتژی های تجاری و  موضوعات رقابت پذیری با کشورهای صنعتی و پیشرفته نظیر امریکا و دیگر کشورها  و انجام دستکاری در قیمت ارز یوان چین و نیروی کار ارزان و مواد اولیه در دسترس بشدت هزینه های تولید خود را کاهش داده است و با توجه به سیاست های دولت چین در امر صادرات و مشوق های صادراتی همیشه پیشگام در تولید و ارائه محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی یا تکنولوژی های روز دنیا بوده است .


رشد سریع کسب و کارها با واردات از چین : اگر کسب و کار شما در حوزه واردات است، واردات از چین به طور خودکار یک فرصت عالی برای دریافت نمایندگی فروش برخی محصولات در ایران است. علاوه بر این وضعیت شما از یک فروشنده عادی به فروشنده محصولات وارداتی با برندهای چینی تغییر خواهد کرد. این روش معامله ای سودمند و دوجانبه است که به راحتی کسب و کار شما را متحول خواهد کرد.


دسترسی به محصولات با کیفیت در چین : اگر کسب و کار شما در حوزه واردات است، واردات از چین به طور خودکار یک فرصت عالی برای دریافت نمایندگی فروش برخی محصولات در ایران است. علاوه بر این وضعیت شما از یک فروشنده عادی به فروشنده محصولات وارداتی با برندهای چینی تغییر خواهد کرد. این روش معامله ای سودمند و دوجانبه است که به راحتی کسب و کار شما را متحول خواهد کرد.


محصولات منحصر به فرد چینی : تولیدکنندگان و تامین کنندگان در چین همیشه نوآوری های خود را به محصولات یا کالاهای ساخته شده اضافه می کنند. این امر می‌تواند باعث تولید محصولات منحصر به فرد و نادر بیشماری در چین شود. در نتیجه این نوع تجارت بسیار سودمند است و می‌تواند فرصتی نو برای بازار فروش کالاهای منحصر به فرد چینی به وجود بیاورد.


سود آوری تجارت با چین : قیمت کالاهایی که در چین فروخته می شود بسیار ارزان است، بنابراین، برای کاهش هزینه، واردات از چین بسیار مفید است. به این ترتیب با وارد کردن کالا از چین و فروش در ایران، سود شما افزایش می‌یابد.

 

استراتژی های تجاری ایران و چین : با توجه به حمایت چین از ایران در مناسبات سیاسی و اقتصادی  و نیاز چین به انرژی ارزان برای تولید از ایران و حجم مبادلات و امکان تهاتر کالا در جهت دور زدن تحریم ها همیشه یکی از اصلی ترین شرکای تجاری ایران بوده است 

 

واردات از چین چند نوع تقسیم می شود : 
بر اساس اعلام اتاق بازرگانی ایران و چین واردات از چین در دو نوع تقسیم بندی میگردد 
واردات کلان ( بین دولت ها و سازمان های بزرگ صنعتی و تجاری است )
واردات خرد  ( بین اشخاص و شرکت کوچک و متوسط است )


واردات کلان و بزرگ 

 • ماشین‌آلات سبک و سنگین و قطعات صنعتی 
 • خودرو و قطعات و لوازم جانبی اتومبیل  
 • کاغذ  
 • لوازم خانگی و موبایل و قطعات و لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر 
 • مواد اولیه شیمیایی و معدنی  
 • قطعات ساختمانی و لوازم خانگی   

 

واردات خرد 


برخی از تجار و بازرگانان به دنبال برطرف کردن نیازهای خاصی از مصرف کنندگان ایرانی هستند و می خواهند واردات جزئی کالا از چین را انجام دهند. کالاهایی که معمولا در این دسته قرار می گیرند عبارت اند از: 

 • موبایل و قطعات و لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر 
 • تجهیزات امنیتی و هوشمند سازی
 • لوازم تزئینی و بدلیجات
 • قطعات و لوازم پلاستیکی  
 • وسایل مربوط به خیاطی  
 • کاغذ دیواری و موارد مشابه  
 • لوازم خانگی  
 • انواع وسایل روشنایی و لامپ  
 • انواع شیرآلات و اتصالات لوله‌کشی  
 • لباس مردانه و زنانه  
 • پارچه و انواع مختلف آن  
 • پیچ و مهره 
 • موارد دیگری هم هست که از حجم پایین تری برخوردار است  


 

جذابترین و سود آور ترین کالای وارداتی از چین چه محصولاتی است :


کالاهای اصلی وارداتی از چین شامل ساعت دیواری و ساعت مچی، آلات موسیقی، اسباب بازی، وسایل ورزشی، وسایل خانه، تشک، پلاستیک، ماشین‌آلات الکتریکی، تجهیزات الکترونیکی (مانند لوازم جانبی گوشی ، کامپیوتر و….) مواد شیمیایی، اقلام آهن و فولاد، کودها، سوخت معدنی و فلزات است.

 


 

حداقل سرمایه برای تجارت با چین چقدر است ؟


یکی دیگر از سوالات در بین عموم جامعه و علاقمندان به تجارت در خصوص حداقل سرمایه برای واردات از چین می باشد. در حقیقت شما برای واردات از چین سرمایه ای را نیاز دارید که به کالای مورد نظرتان و بازار هدفتان بستگی دارد، به عنوان مثال شاید شما به دنبال واردات لوازم جانبی موبایل از چین باشید، در این صورت راهکارهای مختلفی پیش پای شماست. از واردات چمدانی و مسافری بگیرید تا کانتینر می تواند میزان و یا حداقل سرمایه برای واردات از چین را برای شما تعیین کند. در حقیقت نمی توان به صورت دقیقی اعلام کرد که حداقل سرمایه برای واردات از چین چه میزان باشد ولی میتوان گفت بنا به سالها تجربه و هزینه های خرید ارزی ، برای یک خرید تجاری موفق با کشور چین   به منظور پوشش بازار B2B حداقل میزان سرمایه مورد نیاز حدود 500 میلیون تومان هست که امکان تاب آوری در بازار را داشته باشید البته در موارد خاص میتوان با سرمایه کمتر شروع به تجارت بین الملل کرد.

ولی اگر شما نمی دانید که چه محصولی را می خواهید وارد نمایید ، شرکت بازرگانی کیمیا تجارت می تواند به شما مشاوره رایگان مورد نیاز را در این خصوص تجارت با کشور چین را بدهد ،  که حداقل سرمایه برای واردات از چین چقدر است و نسبت به محصول مورد هدف چه فرایندی را باید برای واردات سپری کنید . حداقل سرمایه مورد نیاز برای واردات کالا ، به گروه کالایی که در آن فعال هستید هم بستگی دارد و ابتدا باید شرایط بازار هدف و توانایی فروش شما در بازار هدف و رقبا موجود در بازار ( پنج نیروی پورتر ) را مورد ارزیابی قرار دهید . برای مثال در تجارت خرد بین الملل برخی از گروه کالاها هستند که با رقمی در حدود یکصد میلیون تومان می توان برای خرید عمده آن ها از چین جهت واردات اقدام کرد. اما برخی از کالاها از دسته کالاهای ارزشمند بوده و به مراتب قیمت های بالاتری دارند و امکان دارد خرید یک عدد از این کالاها رقمی در حدود یکصد میلیون و یا چند میلیارد تومان یا بیشتر را به خود اختصاص دهد . این عدد در واقع تعیین کننده حداقل سرمایه ، برای واردات کالا و یا گروه کالایی است که در آن فعالیت می کنید .اگر سرمایه کمی دارید و به فکر واردات از چین و امارات هستید، به خوبی تحقیق و بررسی کنید چرا که با سرمایه کم اگر تجارتی که در پیش گرفته اید سودی نداشته باشد ، امکان دارد خیلی ضرر کنید . پس نیاز است که بدانید چگونه و از چه طریق و چه کالایی را از چین و یا امارات وارد کنید تا ریسک واردات را کاهش دهید . البته پیشنهاد ما به عنوان تجربه این است که برای شروع واردات و با حداقل سرمایه و بنا به موقعیت جفرافیایی و سیاسی امارات و با توجه به اندک میزان اختلاف قیمت برای تجارت خرد میتوانید با کشور امارات شروع کنید و برای خرید های عمده و بزرگ از کشور چین استفاده نمایید .


 

مراحل واردات کالا از چین


بازرگانان و افرادی که به دنبال واردات کالا از چین و امارات هستند در مورد مراحل  و فرایند و ریسک واردات کالا از چین و امارات اطلاعات چندانی ندارد ، می توانند با همراهی و مشاوره رایگان شرکت بازرگانی کیمیا تجارت در این خصوص از مشاوره رایگان ما بهرمند شوید  البته لازم بذکر هست انجام تجارت بین الملل کاری بسیار تخصصی و نیاز به دانش مبتنی بر علم و هنر و تجربه دارد و بصورت کاملا فرایندی وبا ریسک بالا هست و باید نسبت به تمام فرایند و مراحل آن جهت سود آوری و حفظ سرمایه اطلاعات کامل را داشته باشید و ممکن است این فرایندها وابسته به نوع صنعت کاملا متفاوت با هم انجام بپذیرد و در تجارت بین الملل و قوانین سخت گیرانه آن در کشور مبدا و مقصد و جرایم بسیار سنگین آن حتی کوچکترین اشتباه غیرعمدی و یا در اظهار نادرست کالا باعث از بین رفتن تمام سرمایه شما می شود ، تجارت بین الملل کاری پر سود و با ریسک بسیار بالا هست و قبل از ورود به این بازار حتما باید دانش آن را داشته باشید . از مهم ترین مراحل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • تشخیص دادن نیاز و سطح نیاز بازار و بررسی تقاضاهای بازار و یا ایجاد تقاضا در بازار
 • انتخاب محصول بر اساس نیاز در کشور هدف و کیفیت مورد انتظار آن در کشور هدف
 • شناسایی تامین کنند گان و تولید کنندگان مختلف در کشور چین
 • اعتبار سنجی تامین کنندگان محصول 
 • گرفتن نمونه کالا و بررسی کامل محصول در تمام ابعاد کارشناسی
 • مذاکرات لازم در زمینه عقد قراردادهای بلند مدت با شرکت های چینی
 • انتقال اطلاعات و اسناد و کالا و پول 
 • هماهنگی های لازم در جهت دریافت محصولات و کالاهای خریداری شده
 • بسته بندی استاندارد محصول و انجام مذاکرات و فرایند اداری و فوروارد و کریر
 • تست محصولات خریداری شده بصورت رندم و کالاها قبل از بارگیری آنها
 • دریافت پرفورما و پکینگ لیست از شرکتهایی که محصولات آن ها را خریداری کرده اید.
 • پیگیری های لازم در خصوص ارسال سالم محصولات به کشور
 • ترخیص واردات کشور چین از گمرک

البته موراد بسیار زیاد دیگری برای هر نوع محصول است که بستگی به نوع و ساختار حمل و ترخیص و ماهیت محصول و قوانین تاثیر گذار بر محصول در کشور مبدا و مقصد میتواند فرایند های ذکر شده با هم کاملا متفاوت باشد ولی شما میتوانید از طریق تماس با ما از مشاوره رایگان شرکت بازرگانی کیمیا تجارت بهرمند شوید .


انتخاب محصول 


برای واردات کالا از چین، باید مشخصات فنی بصورت دقیق و از طریق کارشناس فنی آن محصول  و لیست قیمت کالا را بشناسیم. برای دریافت قیمت باید ابتدا چندین تامین کننده را در ابعاد فنی و محصول و حقوقی و پشتیبانی و کیفیت مد نظر قرار دهیم و بعد از آن با تامین کننده‌های چینی مذاکره کرده  و خود را برای دریافت محصول، آماده کنیم. واردات محصول از چین، مستلزم این است که نمونه محصول وارداتی ( نمونه یا سمپل ) از چین را دریافت کنیم تا بتوانیم کیفیت آن را مورد سنجش قرار داده و با دقت و بررسی بر روی آن، مطمئن شویم که استانداردهای لازم را دارد. در مرحله بعد هر دو طرف بر سر قیمت و کیفیت و کوچکترین موضوعات مورد توافق و شرایط دیگر ، توافق می‌کنند و پیش فاکتور ( پروفرما ) دریافت خواهد شد. برای واردات محصول از چین، باید از تعرفه گمرکی و شرایط واردات نوع محصول از چین اطلاع داشته باشیم. برای انتخاب محصول، شرایط و ضوابط کشور مبدا و کشور مقصد را در نظر بگیرید و کالاهای دارای مجوز ( استاندارد های اجباری صادرات و واردات ) برای واردات را انتخاب کنید. قیمت کالا و هزینه های تاثیر گذار بر محصول تا بازار نهایی را با کشورهای دیگر و کشور مقصد مقایسه کنید و ببنید چه نوعی از آن محصول می تواند موفقیت بیشتری را ایجاد کند . 


انتخاب تامین کننده 


همیشه بعد از انتخا ب محصول انتخاب تامین کننده محصول بسیار مهم هست و حتی یک انتخاب موفق تامین کننده در کشور مبدا می تواند با عث رشد چشمگیر بازرگانان و تجار شود و یا بالعکس به همین علت یکی از روند های یک تاجر موفق در بازار همیشه اعتبار سنجی تامین کننده و بصورت قیف خرید ، همیشه تامین کنندگان زیادی را مورد بررسی قرار می دهد و بهترین تامین کننده محصول انتخابی خود را پیدا می کند. به عنوان مثال اگر به دنبال نوعی ماده اولیه برای وارد کردن به ایران می گردید، سراغ شرکت ها و تولید کننده های بزرگ چینی بروید. البته برای خرید از شرکت های بزرگ لازم است در حجم بالا، خرید کنید. همان طور که پیش تر نیز گفتیم شرکت هایی هستند که در زمینه انتخاب تامین کننده می توانند شما را راهنمایی کنند. شرکت بازرگانی کیمیا تجارت یکی از شرکت ها وارد کننده کالا از چین و امارات است که در مقوله انتخاب تامین کننده می تواند شما را راهنمایی کند. الیته در مقاله مجزا تمام ابعاد انتخاب تامین کننده محصول را مورد ارزیابی قرار داده ایم که شما می توانید اطلاعات بیشتری را دریافت کنید .


مشخصات کالا و لیست قیمت آن 


هر محصول بنا به نوع و زمان و کیفیت و کمیت در تامین و نوع بسته بندی و خدمات پس از فروش و گارنتی و یا وارانتی میتواند قیمت کاملا متفاوتی را داشته باشد همیشه از نیاز بازار در کشور مقصد داده های کاملی داشته باشید و بعد از اینکه محصول دلخواه و تامین کننده آن را پیدا کردید، لازم است از تامین کننده درخواست کنید لیست قیمت کالا و مشخصات آن  محصول را در تمام ابعاد و استاندارد های اجباری یا غیر اجباری را در اختیار شما بگذارد. این نکته را در نظر داشته باشید ممکن است قیمت ارائه شده بیشتر از قیمت واقعی باشد، بنابراین می توانید تخفیف بگیرید. نمونه محصول را نیز از همه نظر بررسی کنید و استاندارد بودن آن و کیفیت آن کالا را نیز بررسی کنید. 


قوانین واردات از چین و تعرفه گمرکی 


قبل از شروع هر فرایندی در واردات باید کاملا نسبت به تمام قوانین گمرکی و مرز های جغرافیای در کشور مبدا و مقصد و کلیه فریندها و استاندارد های اجباری در کشور مبدا و مقصد اطلاعات کاملی داشته باشید و با دانش کافی اقدام به تجارت بین الملل کنید و بعد از اینکه با تامین کننده بر سر قیمت به توافق رسیدید و پیش فاکتور دریافت کردید، بهتر است در مورد تعرفه آن کالا در گمرک و شرایط واردات کالای مذبور اطلاعات کسب کنید. تعرفه ورود کالا و دیگر موارد تاثیر گذار بر قیمت نهایی محصول را مورد بررسی قرار دهید و با بودجه مورد نظر را تحلیل کنید. پس از آن در مورد پرداخت مبلغ نهایی کالا با تامین کننده صحبت کنید. لازم است در مورد سایر موارد مانند چگونگی انتقال کالا، زمان ارسال کالا، حمل و تحویل بار نیز با تامین کننده توافق کنید. البته ضروری است در مورد استانداردهای واردات و مجوزها و دیگر مواد اطلاعات کافی داشته باشید. در ضمن باید کارت بازرگاتی به نام خودتان نیز تهیه کنید. اگر در این زمینه اطلاعاتی ندارید و کارت بازرگانی نیز ندارید، نگران نباشید شرکت بازرگانی کیمیا تجارت در تمام این مراحل شما را همراهی و راهنمایی خواهد کرد.  


دیگر مراحل وارد کردن کالا از چین  

 

 • انجام ثبت سفارش سامانه www.ntsw.ir  در وزارت بازرگانی
 • قبل از پرداخت، دریافت ایران کد به علاوه مجوزهای اولیه استاندارد
 • پیگیری تولید کالا و بررسی قبل از انجام حمل و نقل
 • هماهنگی جهت حمل کالا
 • گرفتن اسناد مربوط به تأمین ارز و اسناد بازرسی
 • گرفتن مجوزهای مربوط از سازمان‌ های مرتبط بعد از ورود کالا به کشور
 • پرداخت هزینه ی حقوق و عوارض گمرکی و دیگر هزینه های مربوط به ترخیص کالا
 • بعد از حمل کالا به انبار، پرداخت تعهدات ارزی و مالیاتی

واردات از چین چه هزینه هایی دارد؟ 


علاوه بر هزینه خود محصول در کشور چین ، هزینه های دیگر برای کالا باید بپردازید که قبل از خرید باید این هزینه ها را محاسبه کنید و میزان تاثیر گذاری بر قیمت نهایی محصول را مورد ارزیابی قرار دهید . البته این هزینه ها وابسته به نوع و ماهیت محصول و روشها ی حمل و ترخیص و مدت زمان آن و ریسک محصول  و قوانین و تعرفه های گمرکی با هم متفاوت هستند و تاثیرات مختلفی برای قیمت تمام شده محصول دارند . مثلا آیا کالای وارداتی نیاز به استاندارد اجباری دارد و نیاز به نمونه گیری و به آزمایشگاه رفتن یا انبار شدن نیازی دارد؟ و نوع نگهداری محصول و روش حمل محصول و استاندارد نگهداری و حمل محصول چگونه است ؟ قوانین موثر در کشور مبدا و مقصد چگونه است ؟ بعضی از بازرگانان با تجربه هم نیز با مشورت با گروه کاربلد و مجرب در زمینه واردات و صادرات کالا هزینه های خود را تا حد زیادی کاهش می دهند. زیرا معمولا شرکت های تجاری دارای تجربه و مهارت زیادی در امر واردات کالا هستند. برای مشورت و راهنمایی گرفتن از مشاوران تخصصی شرکت بازرگانی کیمیا تجارت این امکان را برای شما فراهم نموده است که بتوانید تجارتی پر سود داشته باشید .


قیمت تمام شده کالای خریداری شده همچنین به انتخاب نوع حمل و نقل آن نیز بستگی دارد و می تواند هزینه کالا را کاهش یا افزایش دهد به طور کلی موارد زیر هزینه های واردات کالا هستند: 

 • هزینه ای که بابت خرید کالا در کشور چین پرداخت کرده اید (COST PRODUCT )
 • هزینه نیروی انسانی
 • هزینه سفر
 • هزینه بازرسی کالا  و تست محصول
 • هزینه ضایعات اولیه 
 • هزینه بسته بندی 
 • هزینه ارسال به مناطق حمل 
 • هزینه اسناد و فوروارد محصول
 • هزینه حمل بر اساس نوع حمل 
 • هزینه های گمرک 
 • هزینه ترخیص و هزینه های تاثیر گذار در کشور مقصد ( آزمایشگاه ، استاندارد ، نمونه گیری )
 • هزینه ثبت سفارش و تخصیص ارز 
 • هزینه جابه جایی و حمل و نقل کالا 
 • هزینه انبار داری 
 • هزینه ترخیص کالا  
 • بیمه بار  
 • ضایعات ثانویه محصول 
 • میزان زمان تاثیر گذار تا رسیدن محصول به ترخیص نهایی
 • زمان فروش و تسویه نهایی محصول

البته توجه داشته باشید برخی از کالا ها و قطعات شامل تخفیف ها و معافیت های گمرکی و یا تخفیفات گمرکی خاصی با کشورهای خاصی هستند که شما میتوانید با مراجعه به کتاب قوانین واردات و صادرات در اخرین نسخه چاپ که معمولا بصورت سالانه چاپ می شود به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید ، که می توان با اشراف کامل بر قوانین و هزینه ها ، قیمت تمام شده محصول وارداتی را کاهش دهیم . 


بهترین روش واردات از چین 


اگر در هر کدام از مراحل ورود کالا به کشور سردرگم هستید و نیاز به راهنمایی دارید، اصلا نگران نباشید. شرکت بازرگانی کیمیا تجارت با 17 سال سابقه تجارت بین الملل از بهترین شرکت ها در زمینه واردات کالا از چین و امارات است. این شرکت بازرگانی دارای  تیم و کار گرو های مجرب و توانا و پرسنل و کادر ایرانی  و چینی  و اماراتی مجرب با تخصص در زمینه واردات و خرید ارزی محصولات و تست نهایی محصول است که در کشور چین و در شهر گوانجو و کشور امارات مستقر هستند که با کمک ما می توانید بسیاری از هزینها خرید را کاهش دهید و از زیان احتمالی شما جلوگیری کنیم و شما را به تجارتی پر سود هدایت کنیم . این شرکت می‌ تواند در مواردی مانند تخصیص ارز و حواله ارزی ، سورسینگ و منبع یابی کالا، مذاکرات و ترجمه تجاری ، عقد قرارداد، بازررسی کالا و تست کالا بصورت دانه به دانه در کشور مبدا  و امکان دریافت کالا، انبارداری، انجام خدمات حمل و نقل کالا ( دریایی و هوایی به مقصد بنادر ایران و یا امارات) و ترخیص کالا شما را با کمترین هزینه همراهی کند. 
همچنین خدمات گسترده شرکت بازرگانی کیمیا تجارت فقط به همین موارد محدود نمی شود و این شرکت در زمینه تحویل گرفتن کارتن ها و پالت های مشتریان از تولید کنندگان و تامین کننده های چینی، بازرسی کمیت و کیفیت کالا، شمارش کالا در زمان بارگیری، بسته بندی و انبارداری و در نهایت ارسال کالا نیز خدمات می دهد. 


چند توصیه برای واردات از چین

 

 • قبل از تجارت حتما مشاوره تخصصی بگیرد که هزینه آن از زیان آن بسیار پایین تر است .
 • حتما قبل از خرید در بازار هدف تحقیقات کاملی را انجام دهید .
 • حتما قبل از خرید از قوانین گمرکی و هزینه های تاثیر گدار با کالا اطلاعات کامل داشته باشید .
 • اگر برایتان میسر است حتما نمونه کالا را قبل از خرید نهایی بررسی کنید و آن کالا را بعد از تایید نزد خود نگهدارید .
 • در صورت توان مالی حتماً از کارخانه مورد نظر بازدیدی داشته باشید یا آن اعتبار سنجی را به شرکت های مسقر در چین واگذار کنید .
 • حتما زمان نهایی دسترسی به محصول در کشور مبدا و مقصد را مورد ارزیابی قرار دهید و از تاخیر در تحویل و احتمال بالاتر رفتن هزینه حمل و نقل را در پی خواهد داشت.
 • آیین‌نامه‌های وارداتی را برررسی کنید و با کارگذاران دولتی در این زمینه آشنا شوید.
 • با کمک یک شرکت بازرسی کیفیت محصول را کنترل کنید.
 • کلیه سوابق و اسناد معامله‌ها شامل اسناد حمل و نقل و برگه ترخیص گمرک را نگهداری کنید.
 • بعد از دریافت محموله را بررسی کنید تا مشکلی نداشته باشد. 
 • و موارد زیادی که به نوع صنعت تاثیر گذار است .


 

به طور کلی خدمات شرکت بازرگانی کیمیا تجارت در دسته بندی زیر قرار می گیرند: 

 • مشاوره رایگان کارشناسان در امور تجارت بین الملل و واردات 
 • واردات کالا، خرید ارزی ،  حمل و ترخیص کالا، خدمات کارگو در گوانجو، شنزن، ایوو، شانگهای 
 • سورسینگ و منبع یابی وارداتی ، تولیدکنندگان و تامین کننده های چینی و انجام مذاکرات و واردات کالا 
 • بازرسی کالا و تست محصول و تحویل گرفتن کالا و شمارش آن و بسته بندی استاندارد .
 • مترجم مسلط به فرهنگ و زبان چینی و انگلیسی و فارسی در زمان بازدید از نمایشگاه ها، کارخانجات و در زمان  مذاکرات تجاری و توافق و بستن قرارداد 
 • بسته بندی و انبار داری و ارسال کالا و بوک کردن کانتینر و ارسال بسمت بنادر ایران و دبی  
 • تهیه پروفرما و اینویس و پکینگ لیست جهت ارائه به گمرک 
 • ثبت سفارش و تخصیص ارز و حواله های ارزی درجا و روی خط
 • پیک آپ محموله هاوانجام آماده سازی برای حمل 
 • ارسال هوایی کارگو و اکسپرس همه کالاها 
 • خدمات بازرسی کالا در مبدأ و صادر کردن گواهی بازرسی کالا  O.I 
 • ارسال هوایی از گوانجو به تهران یا دبی و یا از دبی به تهران
 • امکان خرید از وب سایت های Alibaba ، Aliexpress، Taobao و …. به صورت عمده 

نظرات کاربران
ارسال نظر