شفافیت و صداقت در تجارت
  1400/06/14 

شفافیت و صداقت در تجارت ، کلماتی پرکاربرد در دنیای امروزی هستند. که متاسفانه افراد کمی وجود دارند که واقعاً به آنها اعتقاد داشته و عمل کنند. مردم ایران در بیشتر موقعیت‌ها به ظواهر و حاشیه‌ها اهمیت می‌دهند. و درگیر آن‌ها می‌شوند. و اصل موضوع را از یاد می‌برند. این دقیقاً همان اتفاقی است که برای چیزهای ارزشمندی مانند شفافیت و صداقت در تجارت افتاده است. افراد درمورد این ارزش‌ها نیز تنها خود را درگیر ظواهر کرده‌اند. و اصل مطلب را فراموش کردند.

مفهوم شفافیت

شفافیت همواره به عنوان یکی از اصول مهم  سازمان تجارت جهانی تلقی گردیده است. بررسی رویکرد سازمان تجارت جهانی می تواند ابزارها و رویه‌هایی که این سازمان جهت بلوغ و تکامل این اصل مدنظر قرار داده است را تبیین نماید.

شفافیت در عامیانه ترین و طبیعی ترین معنای خود واژهای تمثیلی است: «زمانی به یـک ضـابطه، قانون، یا فرایند حقوقی شفاف میگوییم که بتوان به راحتی آن را درک نمود». دقیقاً مانند زمـانی ، که از طریق یک پنجره شفاف قادر به مشاهده اشیا هستیم باید به آسانی قابل درک بوده و دامنه حقوق و تکالیفی که ایجاد می نماید برای مخاطبین آن بـه راحتی قابل ارزیابی باشد و چنانچه دارای این معیارها نباشد، قانون مورد نظر «غیرشفاف» نامیـده میشود.  ما شفافیت را در تجارت بین المللی به عنوان محیطی عادلانه باز و بدون فساد و سیاسی تعریف میکنیم.

 

صداقت در تجارت

در تجارت، صداقت بدان معناست که شما هر کسی را که با او تعامل دارید، در جریان تمام امور قرار داده و اطلاعات کافی در مورد موضوع مورد بحث در اختیار او قرار میدهید. این امر نه تنها می تواند سطح انتظار طرف مقابل را در حد کاملاً مقبولی قرار دهد، بلکه شما نیز می توانید با قاطعیت تصمیم بگیرید که آیا آماده ی انجام تجارت مورد نظر هستید یا نه.
البته همانطور که مطلع هستید امروزه برخی از تجارت ها به صورت آنلاین انجام میپذیرد و در چنین شرایطی ایجاد اعتماد و اطمینان امر دشواری به نظر می رسد. به این منظور باید سعی کنید درک صحیح از توانایی های خودتان ارائه دهید. از این رو باید سعی کنید تا با صداقت کامل دید شخصی طرف مقابل را نسبت به خودتان بهبود ببخشید.

اثرشفافیت و صداقت در تجارت بر روی کسب و کار

به وجود آمدن مشتریان وفادار

با شفاف سازی درست و مناسب، می‌توان هم مشتریان وفادار و واقعی خود را به دست آورد. هم اطلاعات بیشتری را در اختیار مراجعان و مخاطبان خود قرار داد تا از نحوه کار مطلع شوند. و راحتتر اعتماد کنند. زیرا بر عکس سایر شرکت‌ها، کارهایی که در ازای دریافت هزینه، به مشتری ارائه داده می‌شود به طور واضح و روشن برای او مشخص شده‌اند.

 

 به وجود آمدن اعتماد در مشتریان

وقتی که صادقانه درمورد مشکلات و کمبودها با مشتریان خود صحبت کنید. آنها راحت‌تر می‌توانند به شما و حرف‌هایتان اعتماد کنند.

برای مثال تبلیغی درباره یک خودرو را تصور کنید، که در ابتدا به مزایای این خودرو و سپس به یک اشکال احتمالی آن می‌پردازد. یک موضوع ساده مانند این توانست موجب موفقیت این تبلیغ و همچنین فروش بسیار زیاد این خودرو شود. اما دلیل آن چه بود؟ دلیل آن، این بود که وقتی بینندگان مشاهده کردند که این اشکال کوچک صادقانه در این تبلیغ بیان شده است، به آن اعتماد بیشتری کردند.

 

موفقیت بلند مدت یک کسب و کار

اهداف یک کسب و کار، رویکرد آن را تعیین می‌کند. شرکت‌هایی که فقط به فکر سود کوتاه مدت هستند، خود را درگیر کیفیت کاری که به مشتریان خود ارائه می‌دهند نمی‌کنند. این شرکت‌ها خدمات ضعیف و بی کیفیتی در اختیار مشتریان خود ارائه می‌دهند. و در انتها تنها به پولی که در جیب مشتری وجود دارد فکر می‌کنند.

اگر بخواهید شرکتی با ثبات و پایدار داشته باشید و محصولات و خدمات با کیفیت به مشتریان خود ارائه دهید. در آن زمان استفاده شفافیت و صداقت در تجارت می‌تواند کمک کند تا مشتریانتان، جنبه انسانی تجارتتان را بهتر درک کنند. راحت‌تر به شما اعتماد کنند. در نتیجه پول خود را آسان‌تر در اختیار شما قرار خواهند داد. بنابراین شفاف سازی می‌تواند سود و منفعت کسب و کار شما را افزایش دهد.

 

 افزایش بازدهی کارمندان

مساله دیگری که از بسیار حائز اهمیت به شمار می‌رود شفافیتِ درونی یک تجارت است.شفافیت درونی یک تجارت یعنی شما به عنوان مدیر یک تجارت اطمینان حاصل کنید؛ که همهٔ کارمندان شما از اهداف، ارزش‌ها و رویکردهای شما نسبت به مسائل و موقعیت‌ها و شرایط مختلف آگاه هستند. و همهٔ مسائل صادقانه به آنها گفته می‌شود.

 نتیجهٔ اینکار این است که شما با استفاده از این رویکرد می‌توانید یک محیط کاری شاد و سالم برای کارمندان خود به وجود بیاورید. و بازدهی کارمندان و تجارتتان را بیشتر کنید. زیرا در این صورت کارمندانتان خود را عضوی مهم از شرکتتان تصور می‌کنند. و هم کارشان با ارزش تلقی می‌شود و هم قادر هستند تا به شکل مستقل تصمیمات مناسبی را در این حوزه اتخاذ کنند

 

آسان شدن  مدیریت کردن امور 

تردیدی وجود ندارد که استفاده از شفافیت و صداقت در تجارت بر مدیریت کردن امور تأثیر گذار بوده و کارهای مدیریتی را راحتتر می‌کند. برای فهمیدن دلیل آن کافی است چند دقیقه به نتایج شفاف سازی فکر کنیم:

  • دیگر خبری از درگیری‌های ذهنی و چندگانگی در حرف‌ها نخواهد بود.
  • دیگر چیزی نیست که لازم باشد مخفی بماند و با کارمندان در میان گذاشته نشود.
  • دیگر لازم نیست مشکلات شرکت از مشتری مخفی بماند.
  • دیگر فقط مدیر شرکت نیست که به موفقیت آن اهمیّت می‌دهد و تمام کارمندان همراه او هستند.
  • و ...

 

با این حساب مدیران یک برند می‌توانند تمام تمرکز خود را بر روی ارائه بهترین خدمات به مشتریان و حل مشکلات آنها بگذارند و یک رابطه سالم را با کارمندان و مشتریان خود رقم بزنند.

نتیجه گیری درباره شفافیت و صداقت در تجارت

دوباره در مورد اهمیّت و تأثیر مشتریان وفادار تاکید می‌کنیم. این مشتریان شما هستند که موجب میشوند تجارت و کسب و کار شما در بلند مدت با رشد و موفقیت مواجه شود. و با ثبات باقی بماند. در نتیجه اگر تمایل دارید یک تجارت با ثبات داشته باشید، کافیست قدردان این مشتری‌ها باشید. تا دوباره به سراغ شما بیایند.

استفاده از شفافیت و صداقت در تجارت بیشتر می‌تواند به شما در به وجود آوردن یک رابطه مستحکم و صمیمی و بلند مدت با مشتری‌ها، به شما کمک کند.

 

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر